Всупереч спробам змінити певні ланки процесу поповнення особовим складом ЗСУ, в Україні спостерігається спад мобілізації, адже війську бракує стратегії щодо рекрутингу.
ВІДЕО ДНЯ
Про це сказав командир 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Дмитро Кухарчук в етері «Київ 24».
Боєць переконаний, що спад мобілізації в Україні пояснюється відсутністю стратегії рекрутингу на державному рівні.
«Цьому є пояснення, а саме відсутність стратегії мобілізації та рекрутингу. Те, що відбувається на сьогодні, відбувається безорганізаційно. У військах найголовнішим завданням є проведення взаємодії між усіма ланками. В цьому випадку це ТЦК, бригади, Генштаб, Міноборони та багато інших структурних підрозділів, де немає взаємодії з питання мобілізації», — сказав він.
РЕКЛАМА
Дмитро Кухарчук зазначив відсутність будь-якої ідеологічної стратегії на державному рівні.
«Все те, що сьогодні відбувається, це класична мобілізація, яка була 5−10 років тому, просто прискореними темпами. А саме питання: „Чому та як люди мають воювати?“, а також будь-яка ідеологічна доктрина у нас у державі відсутня», — зазначив він.
РЕКЛАМА
Інформацію про те, що ситуація з мобілізацією в Україні пішла на спад у порівнянні з попередніми місяцями, підтвердив і секретар парламентського Комітету з питань нацбезпеки, оборони та розвідки Роман Костенко в інтерв'ю Radio NV.
«Потрібно вживати заходів. Вони можуть для когось звучати радикально. Ми повинні розуміти, що у такому темпі дуже складно утримувати (рівень мобілізації — Ред.). Потрібно, щоб верховний головнокомандувач, міністр оборони брали відповідальність, просили нардепів і (разом використовували — Ред.) різні методи. Це мотивація, зниження призовного віку, мотивування різних категорій населення йти на контракт. Якщо ми в такому темпі будемо „спускати на гальмах“, то в нас скоро мобілізація взагалі піде в мінус. А якщо ще й росія проведе мобілізацію, то я не знаю, що будуть робити. Це дуже серйозне питання», — вважає Костенко.
РЕКЛАМА
Депутат наголосив, що необхідно брати в армію потрібних людей, а не всіх підряд. Адже мобілізують «обмежено придатних», а на полі бою «нікого немає».
«Найбільша проблема в тому, що ми набираємо всіх підряд, а потім… У нас велика армія, а на полі бою нікого немає, адже набираємо обмежено придатних», — сказав Костенко.
Нагадаємо, раніше в Раді підтвердили обмеження мобілізації українців віком від 50 років.