Якщо авторка каналу «Сімейний сад», яка проживає на Одешині, зараз висаджує газон, то її колега по городництву Вікторія Чернова мешкає на Чернігівщині і переймається посадкою озимої цибулі.
ВІДЕО ДНЯ
Ще б пак — в розпорядженні Вікторії є цілі 15 соток землі, якій треба дати раду.
Цибулю вона зазвичай висаджує на початку листопада, але з врахуванням довгострокового прогнозу погоди роботи трохи посунулися в часі.
«Цибуля-сіянка морозостійка, а для її вкорінення достатньо температури грунту +3 +4», — говорить городниця.
РЕКЛАМА
Перед посадкою головки варто обробити фунгіцидом, але можна скористатися і бабусиним методом — скористатися розчином марганцівки, або ж сольовим розчином (на 1 л води покласти 1 столову ложку солі) і занурити туди головки на 10−15 хвилин безпосередньо перед посадкою.
Місце посадки краще обирати на пагорбі, а в землю заздалегідь (за 2 тижні) внести добре перепрілий компост чи перегній, бо свіжу органіку як цибуля, так і часник не люблять.
РЕКЛАМА
Якщо ви заздалегідь грядку не підготували — нічого страшного — садимо так, як є, додаючи добре перепрілий компост.
Господиня додає при посадці також добре перепрілий компост, просіяний пісок і попіл, тому що має кислу землю.
РЕКЛАМА
Також можна використати мінеральні добрива — підсипати під коріння суперфосфат чи подвійний суперфосфат.
Чим пізніше висадите цибулю, тим більшою має бути глибина посадки — знову ж таки все залежить від землі: якщо вона піщана, то на 5−6 см заглиблюється цибуля, якщо чорнозем чи глинозем — на 7−8 см.
Міжряддя на грядці з цибулею не повинно бути меншим за 10 см (краще 20 см).
Після того, як грядочка засаджена, виглажуємо грунт, щоб не було ніяких низинок, де може застоюватися зайва волога і цибуля почне підгнивати з коріння.
Також нагадаємо про поради аграрія з Київщини, яку цибулю потрібно вжити в їжу до Нового року, а яка добре зберігається.