У стiнах Агентства вiдновлення вiдбулось чергове засiдання Ради прозоростi та пiдзвiтностi. Цього разу рада розпочалась зi знайомства з новим головою агентства Сергiєм Сухомлином. У своєму виступi вiн окреслив головнi прiоритети на наступний рiк: захист енергетичних об’єктiв, будiвництво водогону в Миколаєвi, ремонт дорiг для вiйськової логiстики та експорту. Крiм того, в фокусi агентства – посилення спроможностi громад через реалiзацiю проєктiв з енергоефективностi та будiвництво соцiального житла.
“Сильна громада сьогоднi – це повернення українцiв додому, новi робочi мiсця та податки, необхiднi для соцiального та економiчного вiдновлення”, – пiдкреслив Сергiй Сухомлин.
Прiоритетом на 2025 р. є також подальша трансформацiя агентства, щоб пiдвищити його ефективнiсть i продуктивнiсть, посилити iнституцiйну спроможнiсть агентства виконувати завдання уряду.
Членам ради був представлений новий заступник голови агентства Юрiй Сверба, який вiдповiдатиме за розвиток системи запобiгання корупцiї, внутрiшнього контролю та аудиту в агентствi й пiдпорядкованих установах.
На засiданнi ради обговорили результати перевiрки НАЗК щодо антикорупцiйної дiяльностi агентства, стан виконання агентством заходiв Державної антикорупцiйної програми, а також публiкацiї щодо можливого конфлiкту iнтересiв заступника керiвника Служби вiдновлення у Житомирськiй областi, завищення вартостi закупiвель, якi були оголошенi Службою вiдновлення у Харкiвськiй областi, та корупцiйнi ризики у фiнансуваннi утримання дорiг. Окремо розглянули питання монiторингу цивiльних i критичних будiвельних проєктiв та прозорого iнформування громадськостi про їх реалiзацiю.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, Рада прозоростi та пiдзвiтностi стала важливою платформою для взаємодiї агентства з громадськiстю. Тут обговорюються корупцiйнi ризики, звiтується про антикорупцiйнi заходи та надаються рекомендацiї, що сприяють вiдкритостi дiяльностi агентства. Основним завданням ради є сприяння менеджменту у захистi iнтересiв агентства шляхом оцiнки та надання рекомендацiй щодо найкращих мiжнародних практик щодо усунення корупцiйних ризикiв.