Через 11 мiсяцiв пiсля пiдриву Каховської ГЕС Кривий Рiг отримав воду

Через 11 мiсяцiв пiсля пiдриву Каховської ГЕС Кривий Рiг отримав воду

Майже рiк тому, 6 червня 2023 р., була пiдiрвана Каховська ГЕС. Постраждало чотири областi: Днiпропетровська, Запорiзька, Херсонська та Миколаївська. Без водопостачання залишилось 1,5 млн. людей.

З перших днiв пiсля катастрофи почали пошук рiшення, яке б дало змогу вирiшити проблему з водопостачанням, – будiвництво магiстрального водогону. Пiдтримка Мiнiстерства розвитку громад, територiй та iнфраструктури України, всього уряду була критично важливою. Все робили швидко – паралельно з проєктуванням водогону стартували i будiвельнi роботи. Роботи велись у вкрай стислi термiни.
Магiстральний водогiн – це три дiлянки загальною протяжнiстю 155 км (в тому числi 10 км – вiдкритий канал):
– Iнгулець – Пiвденне водосховище (Кривий Рiг);
– Запорiжжя – Томакiвка – Марганець;
– Марганець – Нiкополь – Покров.
Вже сьогоднi, через 11 мiсяцiв, першою дiлянкою водогону пiшла вода (р. Iнгулець – Пiвденне Водосховище). Це означає, що Кривий Рiг – з водою. Двома iншими дiлянкам вода пiде найближчим часом – роботи завершуються.
Дiлянка Марганець – Нiкополь – Покров – готовнiсть 90%. Вона забезпечить водою Нiкополь, Покров, села у Нiкопольському районi, Марганець.
Дiлянка Запорiжжя – Томакiвка – Марганець – готовнiсть 99%. Забезпечить водою Марганецьку громаду.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, роботи над будiвництвом водогону йдуть цiлодобово, у три змiни. У рiзнi перiоди на будiвництвi працювало понад 1 тис. людей та близько 500 одиниць технiки. Проблем було багато. На початку будiвництва в Українi не було достатньої кiлькостi труб вiдповiдних характеристик. Багато продукцiї завозили з Румунiї, Польщi, iнших країн, якi допомагали швидко проходити кордон попри всi проблеми.
Також були проблеми з насосами. Виробництво насосiв займає рiк-пiвтора, тому деякi пiдрядники за допомогою Кабiнету мiнiстрiв України, Офiсу Президента України, вiце-прем’єр-мiнiстра з вiдновлення України – мiнiстра розвитку громад, територiй та iнфраструктури України Олександра Кубракова змогли добитися, щоб деякi заводи змогли посунути чергу, i цi насоси були доставленi в Україну бiльш швидкими темпами, i наразi все обладнання на мiсцi, облаштування завершено.
На дiлянцi у мiстi Нiкополь будiвельники працюють пiд постiйними обстрiлами. Попре це, трубопровiд на Нiкопольськiй дiлянцi повнiстю влаштовано i загальна готовнiсть об’єкту – 90%.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *