Де в Україні найдорожче житло

В Ужгороді вартість однокімнатної квартири в середньому сягає близько 60 тисяч доларів. Ціни тут у середньому в доларовому еквіваленті зросли на 20%. Причини: в Ужгороді практично ніколи не буває ракетного обстрілу з боку РФ і немає комендантської години.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Про це йдеться у матеріалі. У доларовому еквіваленті вартість квартир упала майже по всій Україні. У Києві квартири, які ще 2021 року продавали за 70 тис. доларів, зараз можна придбати вже за 55-60 тис. До того ж, якщо перерахувати в гривні, то 2021-го 70 тис. доларів – це було 1,9 млн грн. А 2023-го 60 тис. доларів – це вже майже 2,6 млн грн.

Тобто, незважаючи на те, що в доларах ціни впали, у гривні вони значно зросли. Така ситуація у більшості українських міст, але не в Ужгороді. Тут ціни зросли і в доларах, і в гривні. “Зараз квартира коштує приблизно на 20% дорожче, ніж було 2021-го”, – розповідає рієлторка Олена Бировчак.

Рієлторка Оксана Станко пояснює: якщо у разі вторинного ринку ще є можливість торгуватися, то з новобудовами дедалі складніше. Значно зросла вартість будівництва, частину матеріалів доводиться ввозити з-за кордону, погіршилася логістика, конкуренція за матеріали зросла. Все це призвело до того, що забудовникам доводиться витрачати набагато більше коштів. Внаслідок цього впливає і на вартість квартири.

“Ситуація з купівлею квартир стабілізувалася. Якщо раніше активно купували переселенці, то зараз уже більше місцевих. Будівництво подорожчало, тому ціни в новобудовах значно зросли. А от на вторинному ринку ще можливий певний торг і є більше шансів знайти житло на різний бюджет”, – пояснює Станко.

Кількість новобудов зростає, при цьому високий попит на нерухомість зберігатиметься до кінця повномасштабної війни. Після цього є кілька можливих сценаріїв. Попит на нерухомість в Ужгороді може зменшитися через втрату конкретної переваги: відсутність обстрілів та комендантської години. Водночас можливий і інший сценарій.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *