Для будівництва укриття в школах та лікарнях не потрібно окремо відводити землю

Будувати укриття можна
без відведення землі

В умовах тривалої повномасштабної агресії російської федерації проти України нагальним є збільшення фонду захисних споруд цивільного захисту, зокрема шляхом їх будівництва для обʼєктів, на яких одночасно перебуває значна кількість  людей (зокрема закладів освіти та охорони здоров’я).

Звертаємо увагу замовників будівництва, що законодавством не передбачено окремого цільового призначення земельних ділянок або функціональних зон у містобудівній документації для будівництва захисних споруд.

Одночасно пунктом  6.11 ДБН В.2.2-5:2023  «Захисні споруди цивільного захисту» визначено, що необхідна кількість та місткість кожної захисної споруди та СПП визначається завданням на проєктування, виходячи з розрахункової кількості осіб, що підлягають укриттю, в тому числі відповідно до кількості осіб, що постійно та/або періодично перебувають на об’єкті – залежно від функціонального призначення об’єкта, для якого проєктується захисна споруда або СПП.

З огляду на зазначене,  окремо розташовані захисні споруди або СПП для обʼєктів закладів освіти чи охорони здоровʼя (або інших громадських будівель) в умовах існуючої забудови можуть проектуватись на ділянках, передбачених для  таких об’єктів.

При цьому додаткове (окреме) формування ділянок для будівництва таких захисних споруд законодавством не вимагається.


Цікаво про ремонти: 
технічна ізоляція – як заощадити на опаленні?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *