Для виготовлення цементу на повоєнну вiдбудову потрiбнi iнвестицiї

Для виготовлення цементу на повоєнну вiдбудову потрiбнi iнвестицiї

Для того, щоб Україна могла виробити 15 млн. т цементу, необхiднi на рiк повоєнної вiдбудови згiдно очiкувань “Укрцементу”, країнi вже сьогоднi потрiбнi iнвестицiї. Про це заявив Гiйом Кавальє, Президент групи компанiй CRH у Центральнiй та Схiднiй Європi, в iнтерв’ю для українського Forbes.

Вiн наголосив на тому, що цемент є критичним для вiдновлення iнфраструктури, зруйнованої пiд час воєнних дiй. Це той матерiал, який легко транспортується та iмпортується. Однак, на думку Кавальє, для України важливо, аби цемент походив з вiтчизняних заводiв – це не лише зробить продукцiю бiльш доступною, а й забезпечить бiльшу зайнятiсть населення та бiльшi податки до державного бюджету, повiдомляє Property Times.
“Чи бажаємо ми, щоб цемент постачався з добре iнвестованих українських заводiв, якi виробляють передовий та доступний продукт? Або ж ми хочемо iмпортований цемент, який буде менш доступним та означатиме менше робочих мiсць та менше податкiв?”, – зазначив Гiйом Кавальє у вiдповiдi на одне з питань.
Вiн також пiдкреслив: Польща та Румунiя пiсля вступу до ЄС подвоїли обсяги своїх ринкiв. На думку Кавальє, Україна може повторити такий шлях, та для цього їй вже зараз потрiбнi iнвестицiї.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, до повномасштабного вторгнення цементний ринок в Українi складав 10,5 млн. т продукцiї на рiк (згiдно з даними асоцiацiї “Укрцемент”). У 2022 р. обсяги впали до 4,5 млн. т, однак минулого року спостерiгалось поступове вiдновлення: вiтчизняний ринок становив 6,1 млн. т цементу. Очiкується, що обсяги виробленого цементу зростатимуть i надалi.
За словами Кавальє, Схiдна Європа є стратегiчно важливим регiоном для постачальника будiвельних матерiалiв CRH. Група компанiй iнвестує в Україну протягом 25 рокiв i за цей час iнвестицiї склали понад 500 млн. євро. Тож, зазначає представник, вкладатися в країну їй легше, нiж тим iнвесторам, якi нiколи цього не робили. Лише пiд час повномасштабної вiйни CRH вклала в Україну $80 млн. У 2023 р. група оголосила про намiри придбати активи iталiйської Buzzi. Наразi вiдповiдна заявка перебуває на розглядi Антимонопольного комiтету України.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *