Литва допомогла відбудувати ліцей у Бородянці, який був майже повністю зруйнований російськими окупантами: як він виглядає (ФОТО, ВІДЕО)

Відбудовано ліцей
у Бородянці

У Бородянці завершили відновлення ліцею №1, який був майже повністю зруйнований російськими окупантами на початку повномасштабного вторгнення. Відбудувати заклад допоміг Уряд Литви.

Про це розповів голова КОВА Руслан Кравченко.

За його словами, будівля ліцею, у якому до війни навчалися понад 500 дітей, була знищена на 80%. Зокрема, вибиті вікна, двері, пошкоджені опорні конструкції, стіни, системи водо- та електропостачання, опалення. В закладі було 26 кабінетів. Кілька з них вигоріли вщент, повністю знищена матеріально-технічна база ліцею.

Вокзальну площу у Бучі реконструюють за допомогою 3D-принтера

Заклад реконструювали згідно із сучасними нормами та вимогами. Зокрема, утеплено фасад, встановлено вікна, виконано внутрішні роботи.

Освітній простір повністю модернізували. Зокрема, облаштували атріум, де школярі зможуть проводити позакласні заходи, організовувати репетиції та відпочивати.

Найбільша приватна інвестиція в забудову: Данія збудує 410 квартир та дитячий садок на 200 місць

В класах та лабораторіях встановили сучасні меблі, інтерактивні панелі та комп’ютерну техніку. Освітній процес стане більш сучасним.

В ліцеї також облаштована комфортна конференцзала, розрахована на проведення масштабних заходів – як загальношкільного, так і територіального, обласного, міжнародного рівнів.

Учні ліцею також отримуватимуть гаряче харчування. В ліцеї є їдальня із найсучаснішим обладнанням для приготування здорової та смачної їжі.

Для безпеки навчального процесу побудовано комфортне укриття площею 1000 кв. м. Для маломобільних груп населення передбачений ліфт.

Встановлена сучасна система вентиляції, облаштовані санітарні кімнати, медпункт, клас безпеки, встановлені ємності для запасу питної води тощо.

Україна отримає від Литви 5 млн євро на відбудову зруйнованих дитсадочків і шкіл

Вартість реконструкції ліцею та облаштування укриття понад 370 млн грн.

Це не перша будівля освітнього закладу Київщини, відбудована урядом Литви. Крім ліцею в Бородянці, був відновлений дитячий садочок в Ірпені.

Внаслідок повномасштабного вторгнення росії на Київщині було зруйновано та пошкоджено 244 заклади освіти. Наразі вже відновили 200 шкіл та садків.


Цікаво дізнатись:
 читайте, про впровадження електротранспорту в Україні


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *