Офiс агломерацiї та розвитку громад Львiвської мiської ради продовжує зустрiчатися iз мешканцями приєднаних до Львова громад. 2 травня вiдбулася зустрiч iз мешканцям Лисиничiв. Говорили про те, що було зроблено у громадi, та про прiоритети на 2025 р. Також обговорили питання, яке є найбiльш критичним для мешканцiв, – вiдсутнiсть у селi повноцiнної школи та дитячого садка.
Лисиничi – село, що приєднали до Львова у 2020 р. Та за останнi п’ять рокiв країна пережила пандемiю та повномасштабну вiйну, вiдтак всi ресурси мiста спочатку йшли на медицину, а тепер – в оборону сферу. Попри це Лисиничi активно iнтегруються у мiський простiр. Львiв пiдтримує розвиток Лисиничiв: iнвестує у медицину, освiту, благоустрiй, транспорт, допомагає збереженню локальної iдентичностi та не дозволяє масштабної житлової забудови без першочергового облаштування соцiальної iнфраструктури.
Пiд час зустрiчi представникiв Львiвської мiської ради з мешканцями ключовою темою стала вiдсутнiсть у селi повноцiнної школи та дитячого садочка. Зараз у Лисиничах немає садка, а школа розмiщена в примiщеннi колишнього монастиря, де навчається лише близько 100 дiтей, тодi як у селi – майже 400 школярiв.
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, на цьому фонi мешканцi висловлюють стурбованiсть щодо планiв Держспецзв’язку збудувати великий житловий квартал на територiї колишньої вiйськової частини. Йдеться про 8 га землi в районi вулиць Винникiвської та Володимира Iвасюка, де передбачена щiльна багатоповерхова забудова, але не передбачено жодного об’єкта соцiальної iнфраструктури.
“Якщо там з’являться багатоповерхiвки, кiлькiсть мешканцiв Лисиничiв зросте вдвiчi. А без шкiл, садкiв i дорiг це стане катастрофою для громади. Я вважаю, що разом зi зведенням житлових кварталiв мають будуватися i заклади соцiальної iнфраструктури, вирiшуватись питання доїзду. Без шкiл, садкiв, дорiг розбудовувати житловi квартали категорично не можна”, – зазначив на зустрiчi мiсцевий мешканець Богдан Баран.
Керiвниця офiсу агломерацiї та розвитку громад Львiвської мiськради Наталiя Алєксєєва пiдтвердила: наразi Держспецзв’язок, якому належить територiя, не зголосився побудувати на цiй територiї школу чи садок. Вiдтак мiсто вже неодноразово вiдмовляло у видачi мiстобудiвних умов на забудову цiєї дiлянки у тих масштабах, якi хоче забудовник, без гарантiй будiвництва соцiальної iнфраструктури.
Попри цi виклики, Лисиничi поступово змiнюються. Лише у 2024 р. з бюджету Львова сюди було спрямовано понад 16 млн. грн. Зокрема:
– понад 5 млн. грн. – на пiльговi перевезення;
– 3,4 млн. грн. – на освiту;
– 3,1 млн. грн. – на капiтальний ремонт адмiнбудiвлi;
– 2,4 млн. грн. – на медицину;
– решта – на культуру, благоустрiй, освiтлення, ремонт дорiг.
Також, за словами Наталiї Алєксєєвої, у селi вдалось оновити амбулаторiю, школу, громадськi простори, вуличне освiтлення, встановили пожежнi гiдранти. Розпочалась пiдготовка до каналiзування Лисиничiв i Пiдбiрцiв – виготовляється технiко-економiчне обгрунтування проєкту.
Крiм того, мiсто посилює транспортне сполучення: маршрут №29 отримає додатковi автобуси, планується ремонт однiєї з грунтових дорiг. А на мiсцi занедбаного стадiону мешканцi разом iз мiстом облаштовуватимуть громадський простiр. Також обговорювали локацiю про облаштування мiсце пам’ятi новiтнiх Героїв.