Програма «Енергодім»: оновлено перелік перших 500 ОСББ, які отримають гранти на підвищення енергоефективності

Оновлено список учасників
програми «Енергодім»

Фонд енергоефективності затвердив оновлений перелік перших 500 заявок ОСББ, які беруть участь у Програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «‎Енергодім». Вони отримають додаткові 20% до основної суми компенсації залежно від обраного пакету заходів.

Існує 2 типи пакетів:

  1. «Легкий» – передбачає встановлення індивідуального теплового пункту, балансування системи опалення, утеплення трубопроводів та встановлення теплових лічильників і становить 40% від загальної вартості заходів з підвищення енергоефективності.
  2. «Комплексний» – передбачає всі заходи Пакету «Легкий», а також утеплення стін, даху і підвалу і становить 50% вартості заходів з підвищення енергоефективності.

Таким чином з урахуванням 20%, в залежності від обраного пакету, перші 500 ОСББ отримають відповідно 60% та 70% на покриття витрат.

За орієнтовними розрахунками, пакет «Легкий» може забезпечити в середньому 20% економії за опалення. З пакетом «Комплексний» економія на опаленні може сягнути 60%.

В ЄС зацікавились програмою єВідновлення. Український досвід хочуть перейняти

Фонд енергоефективності оновив список учасників програми «Енергодім» на підставі того, що деякі ОСББ, які подавалися раніше, не виконали умови грантового договору. Натомість наступні за хронологією надходження заявки, були додані до переліку перших п’ятисот.

З липня 2023 року розпочався прийом нових заявок за спрощеним варіантом пакету «Легкий». За цим пакетом ОСББ може встановити індивідуальний тепловий пункт, а також, за необхідності, тепловий лічильник. Крім того, додатково можна зробити:

  • теплоізоляцію трубопроводів системи внутрішнього теплопостачання в неопалюваних приміщеннях;
  • теплоізоляцію або заміну трубопроводів системи гарячого водопостачання в неопалюваних приміщеннях;
  • встановлення автоматичних балансувальних клапанів;
  • заміну вікон та балконних блоків у місцях загального користування будівлі;
  • заміну зовнішніх дверей та облаштування тамбурів зовнішнього входу.

Подати заявку на участь у Програмі «Енергодім» можна до 31 грудня 2024 року.

Важливо! Наразі загальний строк реалізації проєкту за Програмою «Енергодім» становить 36 місяців з правом продовження на 12 місяців. Для цього ОСББ потрібно подати до Фонду енергоефективності відповідну заявку на продовження строку реалізації проєкту.

Порядок надання житлових субсидій змінено

Довідково. Програма «Енергодім» реалізується Фондом енергоефективності з 2019 року. Ця Програма спрямована на підтримку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у впровадженні енергоефективних заходів – комплексних технічних рішень з урахуванням найкращих європейських практик з термомодернізації будівель. Нею визначаються умови та порядок надання Фондом енергоефективності грантів для часткового відшкодування ОСББ вартості енергомодернізації. «Енергодім» діє на всій території України, крім тимчасово окупованих територій, а також прифронтових зон і зон, де ведуться активні бойові дії.

Кількість проєктів програми «Енергодім» становить 638. Наразі понад 61 тисячі українських сімей беруть участь у програмі. Орієнтовна вартість проєктів складає більше 6,7 мільярдів гривень. Програма реалізовується до завершення Фондом усіх виплат за поданими до 31 грудня 2024 року заявками.

Для отримання консультації фахівця пишіть на електронну адресу [email protected] або телефонуйте +380442229590.

Дізнайтеся більше про програму «Енергодім» за посиланням

Проєкт реалізовується за підтримки Уряду України, Європейського Союзу, Уряду Німеччини, Міжнародної фінансової корпорації (IFC) та GIZ.


Цікаво дізнатись: 
Купити сонячні панелі дешево. ТАК, ЦЕ-МОЖЛИВО!


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *