Що чекає українськй ринок нового житла до кінця 2023-го

До кінця 2023 року на українському ринку нового житла не очікується різких стрибків цін. Втім як і їх падіння. За прогнозами, середні коливання вартості квадратних метрів будуть мінімальними.

9319_prodam-kuplyu-kvartiru-dnepropetrovsk-825x460.jpg (39.27 Kb)

Про це розповів співзасновник та керівний партнер компанії INSPI Development Володимир Семенцов. Він зазначив: малоймовірним є й суттєве зростання попиту на нове житло.

“Відповідно, цей фактор навряд чи позначиться на ціновій політиці девелоперів. Очікується, що середні коливання вартості квадратів будуть незначними і не перевищать 1-1,5%”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: збільшити попит – а з ним і активність на ринку – можна кількома способами. Зокрема:

запуском програм кредитування між банками та девелоперами;
зниженням відсотків за іпотечними банківськими програмами.
“Однак у найближчі 1-2 місяці можна говорити лише про активніший розвиток таких програм з несуттєвим зростанням іпотечних угод. Зокрема, на 3-5% до кінця 2023 року”, – визнав експерт.

Українці не хочуть ризикувати

Водночас він зазначив: загалом після початку повномасштабного вторгнення попит на ринку первинного житла скоротився у 3-5 разів від довоєнного рівня. При цьому понад 80% наявного попиту сконцентровано на об’єктах, які:

вже введено в експлуатацію;
або перебувають в активній фазі зведення – ступінь готовності понад 60% – “з очікуваним завершенням будівництва у першому півріччі 2024 року”.
І пояснити ситуацію, що склалася, дуже легко. Річ у тім, зазначив Семенцов, що покупці не хочуть наражати себе на ризик, купуючи житло в об’єкті, де:

будівельні роботи призупинено;
або на яких спостерігається “аритмічна” динаміка – тобто будівництво ведеться не постійно й іноді завмирає.
“Під час активної фази війни “будівельні” ризики надто великі. І при цьому немає гарантій для покупців, що будівництво завершиться у вказаний девелопером термін”, – констатував він.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *