Стало відомо, чому зросли платіжки за опалення

Платіжки за
опалення зросли

Українці у січні отримали підвищені платіжки за опалення. Стало відомо, що суми також збільшаться у лютому. З’ясувалося, що це пов’язано з похолоданням на території країни.

Про це повідомив голова Спілки споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Ветеранам спростили процедуру призначення пільг на оплату ЖКП: що змінилось і коли запрацює

Побутові споживачі, які у січні отримали комунальні рахунки, помітили, як змінилася вартість опалення. Деякі українці побачили суми вдвічі більші за звичайні. Вони не можуть зрозуміти причин подорожчання, тому що тарифи залишаться незмінними як мінімум до 15 квітня (завершення опалювального сезону).

Виявилося, що опалення подорожчало лише для власників квартир. Причому ті, хто має автономне опалення та власники приватних будинків, нічого не знають про зміни. Їх вони не торкаються.

НКРЕКП пояснили причини скасування мораторію на стягнення боргів за ЖКП

Олег Попенко пояснив, що у будинках без лічильників вартість опалення розраховується на основі теплового навантаження, фактичної кількості годин постачання теплової енергії та середньомісячної температури зовнішнього повітря. У цьому випадку ціна тепла також залежить від погоди.

«Якщо в середньому у двокімнатній квартирі площею 60 кв. м за температури 0 градусів люди платять десь 1400-1600 грн, то якщо брати прохолодну погоду -5…-10, то платіжка може досягати і до 2500 грн на місяць. Ми з вами платимо за гігакалорії: скільки ми з вами використали, стільки ми і платимо», – наголосив аналітик.

Таким чином, що холодніше, то вищі споживання і температура теплоносія, а відповідно і рахунки.

За словами Попенка, вартість електроенергії в Україні підвищать до 1 квітня чи 1 травня. При цьому подорожчає й газ, тому на споживачів чекають «серйозні зміни».


Цікаво про будівництво:
 Rauta ColdStore – швидкомонтовані холодильні склади з сендвіч-панелей


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *