Тарифи на вантажні перевезення “Укрзалізницею” можуть зрости ще на 20%

УЗ може підвищити
тарифи на 20%

АТ “Укрзалізниця” має намір з початку 2024 року підвищити тарифи на залізничні вантажні перевезення орієнтовно на 20%.

Таку інформацію озвучив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України (ФРТУ) Володимир Гусак.

“Усі свої фінансові звіти “Укрзалізниця” засекретила. І зараз в умовах секретності готує чергове підвищення залізничних тарифів, орієнтовно на 20% з початку 2024 року”, – написав він в колонці на ФРТУ.

Підприємства будівництва суттєво погіршили оцінки результатів діяльності

“Ніхто не збирається применшувати внесок “Укрзалізниці” в успішне протистояння злочинному військовому вторгненню росії в Україні… Але пам’ятаємо і “бліцкриг” з підвищення тарифів 1 липня 2022 року, коли без жодного обговорення чи попередження за один день залізничні тарифи на вантажні перевезення збільшили на 70%! Це при тому, що залізничні тарифи вже підвищувалися з 1 січня 2022, тож загалом за 2022 рік тарифи зросли в понад 2 рази”, – розмірковує Гусак.

Очільник ФРТУ зауважив, що постійні підвищення залізничних тарифів не враховують загальний стан справ в економіці України та критичну ситуацію у основних споживачів залізничних послуг. Зокрема, за його даними, через зміни логістичних ланцюгів і переорієнтацію значної частини вантажопотоків з портів на західні залізничні переходи, витрати на перевезення зерна зросли в 3-5 разів, металу – в 4 рази, а залізної руди – в 6 разів. Також кожне підвищення залізничних тарифів може призводити до закриття частини підприємств.

“Неможливо оцінити ефективність капітальних інвестицій “Укрзалізниці” у 2022-2023 роках. У 2023 році “Укрзалізниця” може встановити свій рекорд  з інвестицій – майже 30 млрд грн. А в 2024 планує побити цей рекорд – попередньо 42 млрд грн, з яких 12 млрд грн – за рахунок державного бюджету. Але куди і на що йдуть ці кошти? Жодних звітів немає”, – окреслив Гусак іншу проблему.

Ринок праці: кількість вакансій суттєво перевищує кількість осіб, які шукають роботу

З огляду на це в Федерації роботодавців транспорту України наголошують на необхідності прозорого та відкритого обговорення результатів діяльності АТ УЗ за 2023 рік та фінансового плану компанії на 2024 рік.

Нагадаємо, влітку 2022 року в оперативному порядку та без належних консультацій з бізнесом вантажні залізничні тарифи були підвищені відразу на 70%. За рахунок цієї індексації УЗ мала намір отримати додаткові 11 млрд грн.

А за рік, в червні поточного року, в УЗ натякнули, що після 2023 року АТ “Укрзалізниця” має намір знову переглянути тарифи на вантажні перевезення.


Цікаво про будівництво і ремонти: 
Siba Tech – інноваційна водостічна система від Ruukki


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *