В Україні з’явилась нова дешева оренда

В Україні презентували новий законопроєкт “Про доступне житло”. Він, серед іншого, передбачає запровадження соціальної оренди. Для цього збільшать кількість нерухомості, якою володітимуть місцеві громади. Це житло здаватиме в оренду за низькими цінами для тих, хто потребує підтримки. Йдеться насамперед про переселенців.

3226_2_hr.jpg (67.19 Kb)

Передусім соціальна оренда має стосуватись вимушених переселенців. А таких в Україні – 5 млн осіб. І велика частина з них не може дозволити собі оренду майна. Ба більше, часто оренда недоступна і для тих, хто не покидав своє місто. Згідно з розрахунками міжнародного сервісу Numbeo, у середньому в Україні вартість оренди квартири у віддаленому від центру районі становить 9 тис. грн.

Тоді як середня зарплата після сплати податків, за даними цього самого сервісу, дорівнює 15,2 тис. грн. Тобто вартість оренди – майже 69% середньої зарплати. Водночас у Німеччині за середньої зарплати в 119 тис. грн середня вартість оренди – 29,6 тис. грн. Тобто менш ніж 25% середньої зарплати.

Німець із середньою зарплатою має можливість орендувати квартиру і мати достатньо коштів на те, щоб задовольнити інші свої потреби. У жителя України такої можливості, на жаль, немає.

Напряму соціальна оренда цю проблему не вирішить. Однак у багатьох “тилових” містах попит на оренду бюджетного житла створюють насамперед переселенці. Це 5 млн осіб, які переїхали зі своїх міст і кардинально змінили ринок оренди. Якщо переселенцям нададуть можливість користуватись соціальною орендою, це зменшить попит на оренду звичайних квартир. Що може призвести до стабілізації цін там, де через переселенців вони значно зросли.

Наприклад, у Львові за час повномасштабної війни вартість оренди злетіла на 60%, у середньому це 16 тис. грн за однокімнатну квартиру. Саме у Львові і планують побудувати один із перших нових багатоквартирних соціальних будинків. Єврокомісія виділила 19,5 млн євро на будівництво 8 багатоквартирних будинків. Тут зможуть жити близько 700 переселенців.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *