В Україні змінили правила оренди держмайна

В Україні на час воєнного стану змінили правила оренди державного та комунального майна. Серед іншого, за новими нормами, від орендної плати звільняються фізичні особи та ФОП (фізособи-підприємці), призвані на військову службу. Крім того, держпідприємства зможуть здавати деякі об’єкти нерухомості за ціною лише 1 грн за кв. м.

8337_2e743547f7d776ad2f21185eee451074.jpg (16.63 Kb)

Про це йдеться у змінах, які вніс Кабінет міністрів України до постанови №634 “Про особливості оренди державного та комунального майна у період військового стану”. Зокрема, вирішено:

звільнити від орендної плати фізичних осіб та ФОП, призваних на військову службу;
припинити нарахування орендної плати орендарям державного та комунального майна, розташованого на територіях активних бойових дій та на тимчасово окупованих територіях відповідно до переліку.
Крім того, постановою запроваджується дозвіл на пільгову оренду держ- та комунального майна з метою облаштування гуртожитків для переселенців (ВПО). У такому разі орендна плата може становити 1 грн за 1 кв. м нерухомості.

При цьому слід враховувати, що також в Україні мають намір запровадити новий тип оренди житла – соціальний. Нововведення торкнеться не всіх українців, а лише ВПО та тих, хто гостро потребує вирішення житлового питання. Новий інструмент на ринку нерухомості хочуть будувати за прикладом існуючих європейських аналогів.

Вже тестуються перші пілотні проєкти із запуску механізмів соціальної оренди. Наприклад, на Львівщині, за підтримки уряду Німеччини, проект Housing запустила міжнародна організація з міграції (МОМ) при ООН. Програма передбачає створення житла для довгострокового проживання ВПО на умовах доступної оренди.

Понад 400 українських сімей, чию нерухомість було знищено внаслідок повномасштабної російської агресії, отримали відмову за програмою єВідновлення. Вона не змогли отримати компенсацію, оскільки не внесли необхідні дані житла до Державного реєстру прав. Таким людям доведеться звертатися до суду, щоби отримати виплату.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *