У Детройті мільярдери скупили близько 70% офісів у центрі міста і відновили його розвиток

Мільярдери сприяли
відродженню міста

Один з найвідоміших американських автомобільних концернів General Motors погодився перемістити свою штаб-квартиру з ізольованих веж на річці Детройт до нового комплексу Hudson’s Site Detroit, який будується мільярдером Деном Гілбертом в центрі міста. Як пише Bloomberg, тепер у центрі Детройта, де нещодавно було небезпечно гуляти після заходу сонця, з’являються нові мешканці.

Зокрема, минулого року населення міста зросло вперше за майже 70 років. У травні 2024 року мер Детройта оголосив, що за період з 1 липня 2022 до 1 липня 2023 року кількість міських жителів збільшилася на 2000 людей. Хоча до того Детройт протягом десятиліть щороку стрімко втрачав своїх мешканців. Наприклад, за проміжок часу між 1950 та 2010 роками населення скоротилося на приголомшливі 61%.

В Стокгольмі збудували спіральний інноваційний центр з великим внутрішнім атріумом (ФОТО)

Для Гілберта й багатьох молодих людей, які переїжджають до престижних квартир і відвідують популярні заклади, Детройт тепер не схожий на місто, яке було символом занепаду американської промисловості і переживало банкрутство. У той час, коли центри таких американських міст як Лос-Анджелес і Чикаго борються з порожніми офісами та повільним відновленням після пандемії, Детройт переживає відродження. І передусім це відбувається завдяки невеликій групі мільярдерів.

Залучення інвестиційних магнатів

Ден Гілберт, автомобілебудівна компанія Ford Motor родини Фордів та родина підприємців Ilitch разом інвестували мільярди доларів у Детройт. Завдяки цьому вони володіють близько 70% офісних приміщень у центрі міста та заповнюють нерухомість своїми працівниками.

Також магнати залучили таких роботодавців як Amazon і Microsoft, які переїхали з передмість до центру міста. А цього тижня Ford відкриє Michigan Central Station в оновленій залізничній станції, яка протягом десятиліть перебувала у занедбаному стані. Там розмістить свій офіс одна з компаній Google.

У Детройті історичний залізничний вокзал перетворили на офісні приміщення (ФОТО)

Покращення ситуації в місті залучило ще одного мільярдера – магната нерухомості Стівена Росса, уродженця Детройта. Разом з Ilitch вони планують проєкт з розвитку міста на 1,5 мільярда доларів, який передбачає зведення кампусу для студентів Мічиганського університету, а також нові офіси, готелі та житлові приміщення.

Внесок Гілберта у розвиток міста

Ніхто не вплинув на центр Детройта більше, ніж Гілберт, чий статок оцінюється у понад 29 мільярдів доларів. Його план розвитку міста почав реалізовуватися у 2007 році.

У 2010 році Гілберт перевіз своїх перших 1500 працівників в орендовані приміщення в центрі міста. Коли економіка почала оговтуватися від іпотечної кризи 2008 року, бізнесмен почав активно купувати нерухомість у центрі Детройта, часто сплачуючи готівкою, оскільки традиційні кредитори не фінансували угоди. Врешті він отримав більшість будівель за низькими цінами, адже багато з них були абсолютно порожніми або потребували серйозної модернізації.

У Греції будують найбільше в Європі Smart City

У той час злочинність у центрі Детройта не дуже добре контролювалася, а такі базові послуги як вуличне освітлення та прибирання снігу надавалися погано. Також фінансовий стан міста був близький до банкрутства.

Однак з роками ситуація покращилася завдяки постійному сприянню Гілберта. Останній його проєкт – сучасний комплекс Hudson’s Detroit – відкриється наступного року. На території розташуються офісна будівля та 49-поверховий хмарочос з магазинами, ресторанами, готелем і квартирами.

Також менше ніж за два тижні після оголошення про плани переїзду General Motors до нового комплексу у центрі міста, понад 800 тисяч людей заполонили вулиці Детройта на драфті НФЛ (щорічному відборі нових гравців зі студентських команд до Національної футбольної ліги), організованому завдяки зв’язкам Гілберта з комісаром ліги.

Виклики для міста

Проте Детройту доведеться подолати ще чимало викликів для підтримки цієї динаміки розвитку. Тому міська влада планує проєкти, які створять ще більшу кількість офісних приміщень. Для успішної реалізації цих планів місто має залучити компанії з інших місць та працівників, які з часів пандемії досі виконують роботу вдома.

Також через високі відсоткові ставки і обережність кредиторів щодо комерційної нерухомості, проект Ross-Ilitch ще не отримав фінансування. І хоча центр міста приваблює заможних молодих працівників, місто досі бореться з 30% рівнем бідності, що втричі перевищує середній національний показник.

А середня вартість оренди квартир у центральному районі підскочила майже на 5% у квітні – до 1400 доларів на місяць. Це у п’ять разів вище за зростання цін по країні.


Цікаво про будівництво:
 вітчизняний виробник будматеріалів вивів на ринок теплоізоляції новий сучасний матеріал – екструдований пінополістирол XPS під торговельною маркою CARBOLEX


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *