єВідновлення: частині заявників відмовляють у компенсації, як цього уникнути

Компенсації за
знищене житло

На нові домівки, придбані за допомогою програми компенсацій єВідновлення, українці протягом місяця витратили більше 1 млрд гривень, при цьому відмовили у компенсації за знищене житло лише 386 заявникам. Одна з основних причин – знищене житло не було внесене у Державний реєстр речових прав.

Про це повідомила Голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

За її словами, станом на 7 квітня житлові сертифікати єВідновлення на суму 9,1 млрд гривень видали 5246 заявникам, станом на 6 травня загальна сума виданих сертифікатів сягнула 10,6 млрд. Саме таку суму можуть витратити на придбання нових домівок 6303 власника сертифікатів.

«Ми бачимо, що зараз видається більше ніж 1 тис житлових сертифікатів за місяць. За цей же період сума компенсацій, які видають громадянам, чиє житло знищено в результаті російської збройної агресії, зростає в середньому на 1 млрд гривень. Більше того, ми бачимо, що українці в середньому витрачають на придбання нового житла більше ніж 1 млрд гривень за тридцять днів», – зазначила Шуляк.

Вона пояснила – станом на 7 квітня сума коштів, яку українці витратили на придбання житла в обмін на сертифікати, склала 4 млрд гривень. А вже через місяць вона перетнула відмітку у 5,4 млрд гривень.

За словами парламентарки, дуже показовим аргументом на користь того, що програма дійсно працює, є кількість відмов по ній: люди розуміють, що єВідновлення – не та державна програма, де позитивного рішення можна чекати роками і далеко на факт, що буде на їх користь. Так, Шуляк підкреслила, що протягом місяця у житловому сертифікаті єВідновлення, який можна обміняти на нову домівку, відмовлено лише 386 заявникам. Більше того, загальна кількість відмов поступово зменшується.

«В період з 7 квітня по 6 травня на компенсацію за знищене житло подалася 1651 родина. І відмовлено лише 23% з них. При цьому у, наприклад, відсоток відмов станом на 3 березня становив 34%», – пояснила Олена Шуляк.

Реформа житлової політики: хто і як ухвалюватиме рішення про надання житла тим, хто цього потребує

У переліку основних причин відмови – випадки, коли житло не зареєстроване у Державному реєстрі речових прав (ДРРП). Саме тому, зазначила очільниця партії «Слуга Народу», всі правоустановчі документи, право власності на квартиру, на будинок, треба обов’язково взяти, піти до нотаріуса, ЦНАПу або до державного реєстратора і перевірити, чи внесені дані до такого Реєстру – оскільки він почав працювати тільки з 2013 року, дуже багато нерухомості туди і досі не внесено. Через це людям у компенсації, на жаль, відмовляють, оскільки запис у ДРРП дозволяє переконатися, що претендує на компенсації саме власник знищеного житла.

«Ми розуміємо, що частина людей ще доносить дані, хтось намагається поновити правоустановчі документи, тому що у багатьох вони або згоріли, або взагалі були загублені. Тому надважливо, щоб у ДРРП був відповідний запис. Якщо його немає, отримати право на компенсацію людина може тільки через суд. Але як показує судова практика – це також не боляче і не страшно, оскільки суди зазвичай виносять такі рішення на користь позивачів», –  зазначила Олена Шуляк.

Не слід боятися судів: як отримати компенсацію єВідновлення, якщо документи на житло втрачено

Вона також зазначила, що якість роботи програми, яка безпосередньо впливає на кількість відмов у компенсаціях як за знищене, так і за пошкоджене житло, постійно покращують. Зокрема, цьому дуже допомогло проведення публічних консультацій восени минулого року, на яких громадськість і отримувачі компенсації зуміли підсвітити деякі недоліки роботи єВідновлення. Так, за підсумками цієї роботи, було внесено зміни в законодавстві, які дозволили подавати заяви на компенсацію не лише через Дію, а за допомогою ЦНАП і через нотаріусів. До того ж, почали приймати заявки у випадках, коли у житла кілька співвласників. І це, резюмувала нардепка – далеко не останні зміни на краще у реалізації програми.


Цікаво про будівництво:
 як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *