єВідновлення: за останній місяць сума погоджених компенсацій зросла на 25% (ІНФОГРАФІКА)

Станом на 20 жовтня нараховано майже 2 млрд гривень як компенсації по програмі єВідновлення за пошкоджене в результаті російської агресії житло. Сплачено з них вже майже 1,5 млрд гривень. Причому тільки за останній місяць сума погоджених компенсацій зросла на 25%.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, голова партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Компенсація за пошкоджене житло: стало відомо, чи доведеться сплачувати податок з отриманих коштів

Вона також наголосила, що за останній тиждень українці майже в два рази частіше стали подавати заяви на компенсацію – якщо станом на 14 жовтня подавали в середньому 167 заяв в день, то станом на сьогодні вже 300 заяв в день. При цьому за останній місяць українці подали на 12% більше заяв, ніж за попередній – якщо станом на 27 вересня було подано 46936 заяв, то станом на 20 жовтня вже 52699.

«Українці бачать, що програма працює, що держава реально компенсує громадянам збитки, які спричинила російська агресія. Тож немає нічого дивного в тому, що програма набирає обертів. До того ж ми її постійно вдосконалюємо і розширюємо, що також не може не відображатися на кількості заяв. Зокрема, з 1 січня стартує наступний етап єВідновлення – компенсації за ремонти, зроблені громадянами за власний кошт. І це далеко не останнє вдосконалення програми», – наголосила Олена Шуляк.

На будівельні матеріали та послуги з ремонту станом на 20 жовтня українці витратили 482 млн грн, які отримали як компенсацію за пошкоджене житло. Середній чек при цьому становить понад 11 тис. гривень.

Гроші на «єВідновлення»: як змінився порядок надання компенсацій у вересні

Також, підкреслює Шуляк, надзвичайно позитивна динаміка у категорії компенсацій за знищене майно – за останній місяць українці подали на 27% більше заяв, ніж за всі попередні. Станом на 27 вересня кількість поданих заяв становила 3685, а зараз вже 4689.

«Значно зростає і кількість житлових сертифікатів, які громадяни зможуть обміняти на нове житло замість знищеного у результаті російської агресії. Якщо місяць назад було сформовано лише 82 житлових сертифікати, то зараз вже 285. В цьому немає нічого дивного, адже заявки обробляються швидше – зараз оброблено вже п‘яту частину всіх поданих заяв, місяць назад – одну десяту», – зазначила Олена Шуляк. І додала, що зросла і середня сума одного житлового сертифіката – місяць назад вона становила 1,4 млн гривень, а зараз вже 1,9 млн.

Ефективності програми єВідновлення сприяє і те, що відмовляють по заявах нечасто, пояснила Шуляк. Так, у категорії пошкодженого житла відмови складають 14%, а у категорії знищеного житла ще менше – 11%.

Сертифікат за знищене житло тепер зручніше переглядати в Дії

Найчастіше відмовляють у наступних випадках – коли житло не підпадає під саму послугу, тобто воно не пошкоджене, а, наприклад, зруйноване, коли заявник подає недостовірну інформацію про пошкодження свого житла і коли заява стосується місця загального користування, тобто пошкодженні, наприклад, спільний простір в багатоповерхівках.

Як повідомлялося, незабаром Світовий банк надасть Україні допомогу у розмірі 232 млн доларів. Кошти будуть виділені у рамках проєкту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)». Його мета – надати власникам будинків можливість здійснити невеликий ремонт, як, наприклад, заміну розбитих вікон чи відновлення пошкодженого даху.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *