Законодавство про охорону культурної спадщини треба систематизувати відповідно до норм ЄС – Карандєєв

Охорона культурної
спадщини

В Україні потрібно систематизувати законодавство у сфері охорони культурної спадщини згідно з тими нормами, які діють в Європейському Союзі.

Про це сказав т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

“Систематизація не просто на якихось загальних засадах нормотворення, а у відповідності до тих норм, які сьогодні діють чи працюють у Європейському Союзі, куди ми з вами прагнемо увійти. Увійти не тільки формально через підписання відповідних міждержавних договорів, але й за принципами життя, за принципами прийняття рішень, якими ми керуємось і які впливають на наше сьогодення. Ці рішення мають певні процедури, мають певні рамки, якими керується кожен чиновник, кожен суб’єкт відносин в суспільстві”, – сказав Карандєєв.

Мінкульт ініціюватиме формування реанімаційного пакета допомоги для пам’яток, які постраждали внаслідок вторгнення РФ

Він зазначив, що ці рішення мають бути чітко виписані і регламентовані нормативними актами. “На сьогоднішній день ми можемо бачити вже кілька моделей, які, очевидно, ляжуть в основу або майбутнього Кодексу, або, скажімо так, просто підходів до модернізації законодавства”, – відзначив урядовець.

За його словами, окрім охорони культурної спадщини, важливим аспектом має бути і її використання.

Охорона культурної спадщини: досвід Франції, Німеччини і Польщі та перспективи для України

“Врешті решт для чого зберігати надбання, зберігати цінності, якщо вони не працюють на суспільство. Не працюють на виховання, на формування тих задач, які нам потрібні при спілкуванні з нашої минувшиною, і нашим культурним спадком. Тому питання використання дуже важливе”, – додав т.в.о. міністра.


Цікаво дізнатись:
 читайте, про впровадження електротранспорту в Україні


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *