Українцям почали виплачувати компенсації за знищене житло: які умови

Україна продовжує розширювати можливості державної програми "єВідновлення". Вона створена для громадян, чиє житло було зруйноване або пошкоджене внаслідок російської військової агресії. Люди, які внаслідок повномасштабної війни втратили своє житло, з 1 листопада 2023 року почнуть отримувати житлові сертифікати у рамках програми єВідновлення.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, очільниця політичної партії “Слуга Народу” Олена Шуляк.

Як працюватиме програма

“З 1 листопада починає повноцінно працювати програма компенсацій за повністю знищене майно. Наразі надійшло понад 4300 заявок, з них половина припадає на Харківську область і значна частина на Київську”, – заявила Шуляк.

Вона зазначила, що комісії вже проводили обстеження. За результатами було сформовано майже 200 житлових сертифікатів. Обміняти їх на житло можна з 1 листопада.

“Можна обрати будь-який тип нерухомості у будь-якому місті України. Якщо людина втратила приватний будинок, вона може обрати або сертифікат і обміняти його на квартиру, або отримати гроші та відбудувати нове житло на своїй земельній ділянці”, – пояснила голова профільного комітету.

Шуляк додала, що уряд встановив середню вартість квадратного метра 36 422 грн, але вона коригується трьома коефіцієнтами:

  • регіональний – знищене житло у різних містах має різницю у вартості;
  • кількість кімнат – квадратний метр в однокімнатних квартирах дорожче, ніж у чотирикімнатних;
  • вік зруйнованого будинку – старий або новобудова.

“Є умова – отримане житло не можна продавати 5 років. Ми хочемо, щоб житло будували в Україні, щоб люди залишалися тут і поверталися”, – підсумувала Шуляк.

Кому держава може відмовити у коштах

Ми вже писали, що у деяких ситуаціях у компенсації можуть відмовити.

Законодавством встановлюються такі підстави для відмови: подання заяви особою, яка не може бути отримувачем компенсації, неправдиві дані, заява не відповідає порядку отримання компенсації або вже були компенсовані витрати щодо об’єкта нерухомого майна.

Наголошується, що відмова у компенсації за ремонт нерухомого майна не позбавляє права повторного звернення чи оскарження такого рішення.

Зазначається, що заперечення та скарги треба подати у паперовій формі через адміністратора центру надання адміністративних послуг, посадову особу органу соціального захисту населення або нотаріуса.

У разі незгоди з іншими рішеннями, діями або бездіяльністю комісії, людина має право подати відповідну скаргу протягом п’яти робочих днів з дати вчинення таких дій або прийняття рішень.

Раніше ми вже пояснювали, чи доведеться українцям сплачувати податки з коштів, отриманих у вигляді компенсації в рамках програми "єВідновлення". Також ми розказали, як забудовники тепер продають нерухомість.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *