Медицина, торгівля та інші галузі: Кабмін скасував ще 204 інструменти регулювання економіки

У межах дерегуляції Кабінет міністрів ухвалив рішення про скасування ще 204 інструментів регулювання, зокрема у галузі медицини, охорони праці, торгівлі, будівництві та галузі пожежної безпеки. Очікується, що економічний ефект від цього становитиме понад 600 млн грн.

Про це повідомив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду 8 квітня, передає Укрінформ із посиланням на його Телеграм.

"На старті роботи нашого уряду ми позначили дерегуляцію як одне з ключових завдань у сфері економічної політики. Планомірно рухаємося до мети. Ще до початку повномасштабної війни результативно працювала Міжрегіональна група з дерегуляції. Тоді ми скасували понад 1600 актів регулювання, що були пов'язано з регіональною специфікою. Ми особливо прискорилися в цьому напрямку після початку повномасштабної війни. У 2023 році створили Міжвідомчу робочу групу з дерегуляції. Завдяки її діяльності до сьогодні вже анулювали 138 регуляторних інструментів. Наразі робимо величезний крок уперед. Ухвалюємо шість рішень, які разом скасовують ще 204 інструменти регулювання в різних сферах", – сказав він.

Шмигаль уточнив, що уряд прибирає 150 регуляторних інструментів у сфері медицини та санітарного контролю, 15 інструментів скасовує у сферах охорони праці, торгівлі, будівництві та галузі пожежної безпеки, 22 інструменти, які стосувалися правоохоронної діяльності, довкілля, АПК та інших сфер.

За його словами, тепер не потрібно буде оформлювати погодження проєкту перепрофілювання підприємства, отримувати санітарний паспорт на транспорт, брати висновок про можливість будівництва оздоровчого закладу тощо.

"Економічний ефект ухвалених сьогодні рішень складе понад 600 млн грн", – наголосив прем'єр.

Читайте також: Уряд скасував застарілі норми щодо ліцензування інвестицій українців за кордоном

Шмигаль додав, що у найближчих планах — скасувати ще понад сотню інструментів регулювання. Більшість із них – у сфері компетенції Міністерства захисту довкілля, МОЗ та Міністерства економіки. Прем'єр зауважив, що відповідні протокольні доручення надані цим та іншим державним установам.

Як повідомляв Укрінформ, восени 2024 року Прем'єр-міністр анонсував план заходів щодо дерегуляції та покращення бізнес-клімату, який мав включати 103 завдання та 143 покрокових заходи, спрямованих на підтримку бізнесу.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *