Нафтові доходи бюджету РФ впали до річного мінімуму – Bloomberg

Надходження від нафти в держбюджет Росії у січні були близькі до річного мінімуму через падіння світових цін на чорне золото та вищі виплати нафтопереробникам країни.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на підрахунки Bloomberg на основі опублікованих у середу даних Мінфіну РФ.

Податки на нафту зросли до 572,6 млрд руб. (5,8 млрд дол.) порівняно з 501,2 млрд руб. у січні 2024 року.

Загальна виручка від нафти та газу склала 789,1 млрд рублів, з яких близько 73% припадає на сиру нафту й продукти переробки, порівняно з 675,1 млрд рублів роком раніше.

Зазначається, що Міністерство фінансів Росії розрахувало податки на нафту, виходячи із середньої ціни на нафту марки Urals у 63,44 долара США за барель у грудні.

Хоча це майже на 2% більше, ніж роком раніше, це все одно ближче до річного мінімуму для середньомісячної ціни.

Серед іншого, державні субсидії російським нафтопереробникам також вдарили по бюджету.

За даними Мінфіну, минулого місяця уряд виплатив виробникам бензину та дизеля 156 мільярдів рублів за поставки палива на внутрішній ринок, що є максимальним показником за п'ять місяців.

Ці виплачені у січні субсидії (еквівалент понад 1,5 мільярда доларів США) призначені для забезпечення достатнього автомобільного палива на внутрішньому ринку.

Читайте також: Нафта дешевшає на тлі зростання запасів у США

Водночас середній курс російського рубля становив 102,47 за долар, що майже на 13% менше, ніж рік тому, і що сприяло збільшенню надходжень до бюджету в місцевій валюті.

Лише січневі доходи Росії від газової промисловості зросли майже на чверть порівняно з роком раніше до понад 216 мільярдів рублів завдяки зростанню трубопровідного експорту та зростанню попиту на внутрішньому ринку.

Як повідомляв Укрінформ у грудні, доходи Кремля від продажу нафти падають другий місяць поспіль через зниження цін на російську нафту.

Фото: Getty Images

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *