50 центрів первинної медико-санітарної допомоги у селах обладнають сонячними панелями

До кінця року 50 медзакладів
обладнають сонячними панелями

До кінця року 50 центрів первинної медико-санітарної допомоги в сільській місцевості обладнають сонячними панелями в межах спільного проєкту МОЗ та Світового банку.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоровʼя – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

«Ми плануємо до кінця цього року визначити щонайменше 50 закладів охорони здоровʼя з числа первинної ланки меддопомоги і встановити там сонячні панелі, яких буде достатньо для забезпечення генерації по конкретному центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПСМД – ред.) Для тих медзакладів, які можуть мати проблеми з постачанням електричної енергії, залишається, по суті, використання або електрогенераторів, або чи так само сонячних панелей. Тому в проєкт щодо встановлення сонячних панелей буде включатися все більше медзакладів. Сподіваємося, що це спрацює ефективно і така модель буде економічно вигідною для медзакладів», – сказав Кузін.

Україна спростила процедуру залучення грантів для розвитку громад

За його словами, передусім буде проведена оцінка енергоефективності будівель медзакладів та технічної можливості встановлення сонячних панелей, при якій будуть враховуватися як архітектурні особливості будівлі, так і її географічна орієнтація.

«Після завершення такого аудиту буде створений відповідний енергетичний паспорт таких амбулаторій і запущений другий етап – закупівля обладнання під конкретний ЦПМСД, його монтаж та введення в експлуатацію і підключення до загальних мереж. На першому етапі ми фокусуємося на двох основних типах сонячних панелей – на 7 кВт і на 15 кВт. Це рівень середньої сільської амбулаторії і ми поки що робимо акцент саме на сільських амбулаторіях. Сподіваємося, що тендер буде завершено найближчим часом», – сказав Кузін.

Як зазначив головний держсанлікар, проєкт щодо встановлення сонячних панелей в Центрах первинної медико-санітарної допомоги є частиною великого спільного проєкту Міністерства охорони здоровʼя зі Світовим банком із екстреного відновлення системи охорони здоровʼя «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (Heal Ukraine) і триватиме орієнтовно до кінця 2026 року. Загалом на проєкт виділено 500 млн євро.

На відбудову енергосистеми України виділено понад 7 млрд грн

Також в межах цього проєкту триває поповнення автопарку центрів первинної медико-санітарної допомоги, зокрема й електромобілями, ремонт та реконструкція закладів «первинки», які постраждали внаслідок російської агресії

«МОЗ відкрило постійно діючий конкурс, медзаклади можуть подати у відповідній аплікаційній формі заявку на проведення ремонту, реконструкції або перебудови тієї чи іншої амбулаторії. Декілька амбулаторій в Чернігівській, Житомирській областях були відібрані і вже розпочали ремонтні роботи», – розповів Кузін.

Загалом, за його словами, спільно зі Світовим банком реалізується кілька проєктів із ремонту медзакладів.

«По лікарнях спільно зі Світовим банком ми реалізуємо кілька активностей – проведення ремонту, реконструкції закладів охорони здоровʼя. Йдеться про капітальні реконструкції. Станом на травень до МОЗ вже надійшло більш як 300 запитів і від закладів вторинної ланки меддопомоги, і від закладів високоспеціалізованої допомоги, і від “первинки”. В міру того, як ці заявки опрацьовуються, лікарні беруться в роботу і, відповідно, запускаються проєкти будівництва. Перший запущений МОЗ такий проєкт – Ірпінська районна лікарня, де вже завершується будівництво, і лікарня може бути найближчим часом введена в експлуатацію», – розповів Кузін.

Санду заявила, що Молдова планує стати “стратегічним хабом” у відновленні України

Також він зауважив, що проєкт зі встановлення сонячних панелей наступного року розширятиметься і на більш потужні медзаклади, такі як багатопрофільні лікарні.

Як повідомлялося, за даними МОЗ, понад 60 українських закладів охорони здоровʼя мають сонячні станції з акумуляторами, що накопичують енергію, які встановлені коштом різноманітних програм, благодійних фондів, урядів інших країн тощо.


Цікаво про нерухомість:
 в яку нерухомість за кордоном інвестують українці


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *