Біля аварійної ділянки між станціями «Либідська» та «Деміївська» планують зупинити всі будівельні роботи

Зупинка будівництва
біля аварійної ділянки

Тимчасова контрольна комісія Київради пропонуватиме зупинити всі будівельні роботи поблизу аварійної ділянки метро між станціями «Либідська» та «Деміївська», повідомив міський депутат Тарас Козак.

«Будемо розбиратися, що сприяло прискоренню руйнування тунелю. Чи має до цього відношення будівництво багатоповерхівки в кількох десятках метрів біля місця аварії? Готуємо звернення про зупинку всіх будівельних робіт біля аварійної ділянки», – написав він.

Водночас депутат відмовився уточнювати адресу будинку, про який згадує.

Проблемну ділянку тунелю метро на Теремки повністю перебудують: депутат назвав строки завершення робіт

Він описав обставини, за яких сталася розгерметизація тунелю. «Деміївська» – єдина станція, розташована на сильно зволожених ґрунтах. Її бажано було будувати значно глибше. Проблеми було закладено вже під час проєктування.

Під час прокладання тунелю сталася аварія зі спеціальним прохідним щитом, який замовляли за кордоном. Загинули люди, щит було втрачено. Тунель добудовували вручну.

Неякісне проєктування та будівництво: науковці назвали попередні причини руйнації тунелю між станціями «Деміївська»-«Либідська»

Вода почала просочуватися в тунель вже за кілька місяців після відкриття у 2010-му. При цьому підрядник дав лише один рік гарантії на експлуатацію тунелю. Ситуація різко погіршилася у листопаді 2023-го, з водою почав потрапляти пісок, після чого перегін негайно закрили. Зараз на аварійній ділянці демонтовано колії.

За словами Козака, відновити рух тунелем планують на початку червня. Скільки коштуватиме ремонт, поки що невідомо, як і те, чиїм коштом його проводитимуть.


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Фото: пресслужба КМДА

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *