Нова технологія швидкого 3D-друку рідким металом, щонайменше вдесятеро швидша за традиційні методи виробництва (ВІДЕО)

Швидкісний 3D-друк
рідким металом

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MTІ) розробили нову технологію швидкого 3D-друку, яка використовує рідкий метал для надзвичайно швидкого виготовлення великих алюмінієвих компонентів. Про це йдеться на сайті інституту.

В Амстердамі оздобили фасад «в’язаною» керамікою (ФОТО)

Цей процес називається LMP. Він використовує розплавлений алюміній, який направляється через шар крихітних скляних намистин і швидко застигає, утворюючи 3D-структуру. Дослідники стверджують, що цей новий процес щонайменше вдесятеро швидший за наявні методи виготовлення металевих компонентів.

Однак, хоча LMP оснащений швидкістю, він жертвує роздільною здатністю, через що дослідники використовують його для виготовлення предметів з низькою роздільною здатністю, таких як меблеві деталі. Деталі, виготовлені за допомогою LMP, залишаються міцними, витримують свердління та розточування. Крім того, LMP надає більшу довговічність, оскільки матеріал підтримується у розплавленому стані протягом усього процесу друку, зменшуючи ймовірність розтріскування та деформації.

У Британії створили робота, який зможе самостійно ремонтувати дороги

Розробники рекомендують поєднувати LMP з іншими методами, які вимагають і швидкості, і високої роздільної здатності. Технологія LMP може бути корисною для створення великих компонентів, які не мають складної геометрії.

Цей метод друку може бути застосований не тільки до алюмінію, але й до інших металів. Розробники обрали алюміній через його популярність та легке перероблення. Вони також надалі планують вдосконалювати технологію, щоб поліпшити рівномірність нагріву, запобігти прилипанню та забезпечити більший контроль над розплавленим металом.


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Фото: MTІ

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *