Депутати Європарламенту не читали законопроєкт № 5655 про містобудівну реформу, проти якого виступили – Шуляк

Реформа містобудування

Голова партії Слуга народу Олена Шуляк в інтерв’ю Radio NV заявила, що депутати Європарламенту не читали законопроєкт № 5655 про містобудівну реформу, який Європарламент закликав президента України не підписувати у своїй резолюції, оскільки на той момент документ не був перекладений англійською мовою.

«Є відповідна резолюція Європейського парламенту, яка стосувалася, перш за все, питань вступу України до НАТО, і там, звичайно, цю резолюцію готували без відповідної правки, але там дивним чином перед голосуванням з’явилися правки, що, будь ласка, президент Володимир Зеленський, не підписуйте законопроєкт № 5655», – заявила Шуляк

За словами голови партії Слуга народу «такий інцидент» – це «вперше в історії Європейського парламенту».

«Ми зараз снаходимося в дуже тісній комунікації і з офісом президентки Європарламенту, з Робертою Мацолою, і з нашими колегами з Європарламенту. Цей закон, він навіть не був перекладений на англійську мову, його не зміг прочитати жодний європарламентар. Це не анекдот, це правда», – сказала вона.

Олена Шуляк: Війна для будівельної галузі – це переоцінка багатьох речей

Шуляк також розповіла, що листа про цей законопроєкт до Європарламенту направив голова Верховної Ради Руслан Степанчук, а також є комунікація на рівні віце-прем’єр-міністрів Олександра Кубракова та Михайла Федорова, «тому що Олександр відповідає взагалі за процеси відновлення, а пан Федоров відповідає за процеси цифрової трансформації», і саме з цими двома міністерствами тісно пов’язана реформа містобудування.

«Тому ми працюємо і з Європарламентом, і з Європейською комісією. Звичайно, з Європарламентом працюють і наші опоненти. Ну, такий батл, на жаль, він не приводить до того, що Україна рухається вперед для того, щоб наводити лад в сфері містобудування», – зазначила голова партії Слуга народу.

Вона додала, що ініціатори законопроєкту «зробили одну дуже велику помилку – погано комунікували на початку впровадження реформи», через що велика кількість «світлих, гарних, порядних людей» не читали закон, але «повірили, що хтось там мафія, що закон на користь забудовників».

«Звичайно ми її (помилку, що полягає у поганій комунікації щодо законопроєкту № 5655 – ред.) виправляємо. Ми комунікуємо і з європарламентарями, і з усіма іншими зацікавленими сторонами для того, щоб доносити цю позицію», – сказала Шуляк.

На E-construction talks презентовано оновлення ЄДЕССБ (ФОТО)

15 червня Європарламент ухвалив резолюцію, де, крім іншого, висловив застереження щодо підписання президентом законопроєкту № 5655 про реформування сфери містобудування.

У грудні Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт № 5655 щодо реформування сфери містобудівної діяльності. Документ вносить революційні зміни у роботу будівельної галузі. Проти нього виступило багато людей – від мерів українських міст до архітекторів і лідерів громадських організацій.

Крім того, проти ухвалення законопроєкту виступало Міністерство культури та інформаційної політики, яке вказало на ризики збереження культурної спадщини, а Нацагентство з запобігання корупції визначило, що № 5655 не відповідає Антикорупційній стратегії.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *