Італія надасть Одесі 42,5 мільйона євро на відновлення пошкоджених пам’яток архітектури

Відновлення пам’яток
архітектури в Одесі

Тристоронню угоду між урядами України, Італії та ЮНЕСКО про виділення італійською стороною коштів на відновлення пошкоджених російськими обстрілами пам’яток архітектури зі списку ЮНЕСКО в Одесі, а також на навчання спеціалістів із реставрації, підпишуть 15 травня.

Про це на брифінгу повідомив голова Департаменту культури та євроінтеграції Одеської міськради Іван Ліптуга.

«Йдеться про 42,5 млн євро. Гроші підуть не лише на відновлення конкретних пам’яток. Проєкт буде розрахований на 3 роки та направлений на 3 напрямки. Перший – відновлення деяких постраждалих пам’яток зі списку ЮНЕСКО. Також за проєктом Одесі допоможуть напрацювати фундамент по плану управління об’єктами ЮНЕСКО та підготовці спеціалістів в різних сферах, зокрема, реставраторів», – сказав Ліптуга.

Німеччина допоможе у відбудові Харкова і обіцяє посилити ППО міста

Посадовець зазначив, що внаслідок обстрілів влітку 2023 року в Одесі постраждали понад 100 пам’яток культури. Деякі з них італійська сторона відбере для часткового нагального ремонту. Про повне відновлення можна буде говорити після Перемоги.

«В Україні ще нема аналогічного досвіду для того, щоб розробити детальний план управління та вирішити, як маємо поводитися з реставрацією пам’яток та забудовою нових будівель в центрі. Місто – живий організм, який має розвиватися, при цьому має зберігатися те, що в ЮНЕСКО називається універсальною цінністю об’єкта. Те, що ми маємо зберігати і що дозволяти – ми маємо прописати в документах, які ляжуть в основу архітектурного опорного плану. Тому ось ці документи з іноземним досвідом і програми навчання спеціалістів, зокрема реставраторів, будуть частинами проєкту», – пояснив Ліптуга.

Кабмін призначив в.о. керівника Мінінфраструктури

Нагадаємо, раніше т.в.о. міністра культури та інформполітики України Ростислав Карандєєв анонсував підписання меморандуму між урядами Італії та України, за яким Україна отримає 45 млн євро на проведення нагальних протиаварійних та консерваційних робіт в постраждалих об’єктах культурної спадщини охоронної зони ЮНЕСКО в Одесі.


Цікаво про будівництво:
 як освітлення може трансформувати ваш будинок та настрій: чи є ідеальне рішення?


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *