У низці великих міст України власники переписали вартість оренди 1-кімнатних квартир, причому виключно в бік подорожчання. За останні 6 місяців оренда такого житла зросла на 1-38%. Найбільше в Одесі – одразу на 38%, у середньому до 11 000 грн.
Значно подорожчала оренда квартир у Києві. За даними аналітиків великого профільного порталу, тут ціни підвищили на 14%.
У Дніпрі орендувати “однокімнатку” стало дорожче на 10%. Також ціни підвищили в:
Рівному, Івано-Франківську – на 4%;
Львові – на 1%.
Скільки коштує зняти 1-кімнатну квартиру в Україні
Загалом, за даними аналітиків великого профільного порталу, зняти 1-кімнатну квартиру в Україні можна в середньому від 4000 до 19 000 грн. Найдешевше – у Харкові. Тут винайм такого житла коштує в середньому 4000 грн. Серед лідерів також:
Запоріжжя – 5000 грн;
Миколаїв – 6000 грн;
Кропивницький – 7000 грн.
Найдорожче – в Ужгороді, в середньому 19 000 грн. А також:
у Києві – 18 300 грн;
у Львові – 17 000 грн.
В Україні мають намір переписати правила щодо нерухомості
Тим часом в Україні мають намір змінити підхід до житлової політики – зокрема, вирішити проблему застарілого житлового фонду. Для цього у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроєкт “Про основні засади житлової політики”. При цьому профільний комітет уже рекомендував ухвалити документ у першому читанні, а тому його розгляд може розпочатися найближчим часом.
“Чинна редакція Житлового кодексу України, яка була розроблена 1983 року і введена в дію з початку 1984 року … не відповідає соціально-економічному та політичному устрою держави, включно з переходом України до ринкової економіки. Незважаючи на ухвалення 1996 року Конституції України … Житловий кодекс, що відображає принципи та положення, закладені за радянських часів, продовжує діяти”, – пояснили необхідність у новому законі в Кабінеті міністрів.
Зі свого боку нардепка Олена Шуляк (“Слуга народу”) зазначила: пропонований до ухвалення документ передбачає створення “ефективної кредитно-іпотечної політики”. Зокрема, у ньому прописані:
пільгова іпотека;
компенсація вартості житла;
оренда з викупом;
лізинг.
“Закладається новий фундамент для мільйонів українців. Це реформа про дім”, – резюмувала Шуляк.