Столичний регiон впливає на весь ринок котеджної забудови

Столичний регiон впливає на весь ринок котеджної забудови

Понад 300 об’єктiв котеджного будiвництва стартувало пiд час вiйни, 57 з них вже повнiстю розпроданi. Це витiкає зi статистики ЛУН, яка була презентована пiд час онлайн-зустрiчi RED Community, присвяченiй замiськiй нерухомостi.

В Українi можна купити нерухомiсть у 701 котеджному мiстечку – це бiльше, анiж до 24 лютого 2022 р., коли продавався 681 проєкт. Водночас 150 об’єктiв усе ще залишаються закритими станом на квiтень, повiдомляє Property Times.
Пiсля початку вторгнення РФ котеджний ринок почав вiдновлюватись вже у червнi 2022 р., коли вiдкрились продажi у 44 проєктах (7% вiд довоєнного показника). Проте на сьогоднi пропозицiя вiдновилась до 75%, водночас 25% залишаються замороженими протягом останнiх двох рокiв.
Топ-5 регiонiв за кiлькiстю котеджних мiстечок: Київ та область – 55%, Львiвська область – 12%, Iвано-Франкiвська – 7%, Закарпатська – 5% та Днiпропетровська – 3%.
У той же час у Київськiй областi вiдновлюється ринок повiльнiше – 75% з усiх комплексiв у продажу, а у Львiвськiй областi – 90%.
Структура замiського ринку нерухомостi України за типом майна виглядає наступним чином: 40% – таунхауси, 30% – котеджнi мiстечка, 20% – змiшана модель, 7% – дуплекси та 1% – земельнi дiлянки у межах комплексiв.
Як зауважив business developer ЛУН Олександр Андросович, за понад два роки вiйни 213 котеджних мiстечок повнiстю завершили продажi. У трiйцi лiдерiв – Київ та область (86 котеджних мiстечок), далi Львiвщина (42) та Iвано-Франкiвщина (31 об’єкт).
Як стало вiдомо ProfiDOM.com.ua, за час вiйни повнiстю продали 213 котеджних мiстечок.
“Питома вага Києва дає пiдстави вважати, що саме столичний регiон задає тон i впливає на увесь ринок котеджної забудови”, – наголосив Андросович.
Щодо нових проєктiв, якi почали будувати вже в умовах воєнного стану, то їх понад три сотнi. Найбiльше у Києвi та областi, далi Львiвщина, Iвано-Франкiвщина. Iз цих 302 котеджних проєктiв 57 були збудованi i розпроданi вже за час вiйни.
Загалом, за даними держстату, за 2023 р. загальна площа одноквартирних будинкiв зросла на 25% порiвняно з 2022 р.
“Це зростання зумовлене активним будiвництвом котеджних мiстечок. Вона також включає i приватне будiвництво”, – наголосив Олександр Андросович.
За словами експерта, ситуацiя з об’ємами житла на замiському ринку нерухомостi у 2023 р. була кращою, анiж в багатоквартирних будинках, де минулого року збудували менше житла, нiж у 2022 р.
У 2023 р. будiвельнi компанiї ввели в експлуатацiю 89,2 тис. квартир – це на 3,5% менше, нiж 2022 р., свiдчать данi Державної служби статистики.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *