В Україні планують створити уніфіковану методику закупівель для цивільних проєктів у відбудові

Уніфікована методика із закупівель
у цивільному будівництві

В Україні планують створити уніфіковану методику із закупівлі супутніх послуг та робіт у цивільному будівництві в проєктах відновлення. Роботу над розробкою нових стандартів закупівель будуть проводити разом з учасниками ринку, включаючи архітекторів, інженерів, представників проєктних та експертних організацій. 

Про це під час зустрічі «Діалог з ринком: архітектори, проектанти», яка відбулася за участі урбаністичної та архітектурної спільнот, повідомила Голова комітету ВР ​​з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, очільниця партії “Слуга народу” Олена Шуляк.

Підсумки круглого столу “Ліцензування в будівництві: обговорення нововведень” за участі Голови ДІАМ Олександра Новицького

За її словами, розробку методики буде проводити Державне агентство відновлення і розвитку інфраструктури України, оскільки у них уже є успішний досвід з формування методики закупівлі робіт з будівництва. Втім, безпосередня робота над новими стандартами буде спільною – разом з ринком та профільними фахівцями, тому вже скоро для цього сформують команду експертів.

“Ми всі чудово розуміємо, наскільки важливим є питання якості та повноти проєктної документації, дотримання стандартів при проєктуванні та безпосередньому будівництві, а також ретельність технічних обстежень.  При цьому, щоб залучити найкращих фахівців до важливих проєктів, державі дійсно необхідна прозора, уніфікована та зрозуміла методика закупівлі супутніх послуг та робіт в цивільному будівництві”, – підкресила Шуляк.

Агентство відновлення розробило Посібник із відновлення

Вона наголосила – нові стандарти відновлення України необхідно створювати разом з урбаністичною та архітектурною спільнотою. Тому задля пошуку спільних точок дотику та перших кроків дорожньої мапи співпраці держави та професійного середовища відбулась ця зустріч разом з Державним агентством відновлення і розвитку інфраструктури.

“Нам потрібно пам’ятати, що у майбутньому ефективна комунікація між профільними державними установами та архітекторами допомогла б налагодити ефективну співпрацю. Тому потрібно створювати нові правила, завдяки яким підвищуватиметься якість послуг і експертизи в галузі”, – підкреслила Шуляк.

Верховна Рада спростила процедури зміни цільового призначення землі

Народна депутатка також зазначила, що будь-яка  монополія вузького кола осіб на держзамовлення неприпустима, адже до проєктування під час відновлення українських міст і сіл повинні мати змогу долучатися всі професіонали на рівних умовах і засадах. Йдеться про залучення до грамотного відновлення країни провідних архітектурних бюро та самостійних талановитих архітекторів.

Нагадаємо, з березня 2024 року запрацює цифрова екосистема відбудови України DREAM (Digital Restoration Ecosystem for Accountable Management), що дозволить запустити відбудову на повну – здійснювати управління проєктами відновлення і проводити їх моніторинг від етапу відбору до завершення реалізації. 


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *