єОселя: Укрфінжитло планує зосередитись виключно на «первинці»

Укрфінжитло планує
залишити вторинний ринок

ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія» («Укрфінжитло») має намір поступово повністю залишити вторинний ринок нерухомості та сфокусуватися на первинному ринку.

Про це пише «Інтерфакс-Україна» із посиланням на голову правління «Укрфінжитла» Євгена Мецгера.

Запит суспільства

«Ми фокусуватимемося на первинному ринку і, можливо, навіть не можливо, давайте обіцятиму: ми закриємо зовсім вторинний ринок як такий, можливо, через рік», – сказав він.

єОселя: понад 7 000 українських родин скористались пільговим кредитом на житло

Голова «Укрфінжитла» також вважає, що змін зазнає сам ландшафт забудовників та їхні підходи до будівельного процесу.

«Тому що є запит від суспільства – це такий, умовний, європейський white box: ми не хочемо бачити цеглу, бетон, дроти, що стирчать зі стіни. Ми хочемо бачити white box – це готова до житла квартира», – пояснив Мецгер.

Плани «Укрфінжитла»

Голова правління компанії зазначив, що 2024 року «Укрфінжитло» планує надати близько 12 тис. іпотечних кредитів на 20 млрд грн.

«Якщо нам вдасться домовитися, можливо, про якусь підтримку з нашим міжнародним товариством – ми збільшимо ці обсяги. Програма масштабується дуже легко», – наголосив він.

Мін’юст відзвітував про кількість квартир і будинків проданих у 2023 році

Про програму

Програма доступного іпотечного кредитування «єОселя» запрацювала в Україні з жовтня 2022 року. На пільгову іпотеку під 3% річних терміном до 20 років із початковим внеском від 20% вартості житла можуть претендувати військовослужбовці-контрактники ЗСУ, працівники сектору безпеки і оборони, медпрацівники, педагоги, наукові співробітники.

З 1 серпня 2023 року подати заявку на участь у програмі «єОселя» під 7% можуть ветерани війни, учасники бойових дій, внутрішньо переміщені особи (ВПО) та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.

У цю програму інтегровані сім банків-партнерів – Ощадбанк, ПриватБанк, Укргазбанк, Глобус банк, Sky Bank, Укрексімбанк і Сенс банк. Подати заявку на участь у програмі можна в мобільному застосунку «Дія».


Цікаво про будівництво:
 Rauta пропонує нову послугу – виконання функцій служби замовника у будівництві


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *