Як зареєструвати майно через “Дію”: покрокова інструкція

Україна активно реалізовує процес цифрової трансформації, що включає перенесення державних послуг до онлайн-формату. Це дозволяє громадянам уникнути бюрократичних тяганин і оперативно здійснювати різні операції. Цей підхід також охоплює реєстрацію нерухомості.

Як це зробити в електронному реєстрі, пояснили в Міністерстві цифрової трансформації.

Одним із головних плюсів цифровізації є той факт, що після внесення відомостей до реєстру дані нікуди не зникнуть, тоді як паперові документи можуть бути загублені або пошкоджені.

Додатковою перевагою є безпека. Електронні документи на нерухомість набагато складніше підробити або піддати шахрайським маніпуляціям.

До того ж електронна реєстрація нерухомості стала необхідною для тих, хто планує користуватися можливістю отримання компенсації за пошкоджене або зруйноване житло в рамках програми "єВідновлення".

Як зареєструвати нерухомість в електронному реєстрі

Цей процес доволі простий та швидкий. У Мінцифри зазначили, що на це українцям знадобиться буквально 10 хвилин. Тож, щоб зареєструвати нерухомість, потрібно зробити наступне:

  1. Зареєструйтеся або ж авторизуйтеся на порталі "Дія". Це можна зробити за допомогою електронного підпису (КЕП).
  2. Оберіть розділ "Послуги" – "Земля, будівництво, нерухомість" – "Державна реєстрація прав на нерухоме майно".
  3. Заповніть заяву.
  4. Завантажте документи про речові права на нерухомість, зареєстровані до 1 січня 2013 року, у форматі PDF або JPEG.
  5. Перевірте сформовану заяву та підпишіть її електронним підписом.

Після виконання цих кроків, реєстратор автоматично відправить запит до бюро технічної інвентаризації та внесе отримані дані до Реєстру.

Чи існує найкращий місяць для покупки квартири в Україні

Редакція сайту Pro Гроші звернулася до експертки з нерухомості Вікторії Берещак з цим питанням. Вона розповіла нам, що є два фактори, які впливають на вдалу покупку житла, а саме:

  • розуміння, навіщо вам потрібно ця нерухомість;
  • фінансова спроможність.

Дійсно, є певні сезонні моменти зі знижками, коли девелопери для того, аби пожвавити попит, виводять певні маркетингові інструменти. Наприклад, перед Новим Роком, перша половина січня і, напевно, все. Також є якісь дисконти під великі свята. Приміром, до Дня Незалежності тощо. Але варто розуміти, що на будь-які знижки є причина.

Вікторія Берещак

Вікторія Берещак

Оглядачка ринку нерухомості

Експертка зазначила, що, враховуючи наші реалії, насправді немає ідеального місяця, коли потрібно купувати нерухомість.

Раніше ми повідомляли, у кого можуть відібрати квартиру. Також ми писали, що українцям нагадали про сплату одного з податків.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *