Китай розглядає можливість рефінансування іпотечних кредитів на $5,4 трлн

Згідно з планом, домовласники матимуть змогу переглянути умови зі своїми нинішніми кредиторами до січня, коли банки зазвичай переглядають іпотечні кредити. Їм також дозволять рефінансувати кредит в іншому банку вперше після світової фінансової кризи.

Влада нарощує зусилля щодо зниження вартості іпотеки після того, як центральний банк минулого року заохочував таку підтримку, а банки відповіли рідкісним зниженням ставок за непогашеними іпотечними кредитами на будинки. Поки незрозуміло, чи застосовні останні міркування до всіх будинків.

У той час як нижчі ставки за іпотечними кредитами можуть завдати шкоди прибутковості державних китайських банків, влада знову зіткнулася з необхідністю зупинити спад у секторі житла у найбільшій економіці Азії.

“Якщо цей крок буде реалізований, це послужить сигналом того, що центральний уряд посилює заходи щодо підтримки економіки в цілому, захисту добробуту домогосподарств та стимулювання споживання”, – сказав Реймонд Ченг, керівник відділу досліджень китайської нерухомості в CGS International Securities Hong Kong. «Це також опосередковано допоможе сектору нерухомості».

Новий план націлений на існуючих власників житла, які залишилися поза увагою, оскільки цього року нові покупці житла набули значного зниження основних відсоткових ставок.

Рішучі кроки Китаю щодо зниження вартості іпотеки в останні роки здебільшого допомогли новим покупцям нерухомості. П’ятирічну базову ставку, орієнтир для довгострокових іпотечних кредитів, було знижено до 3,85% у липні. У травні центральний банк скасував загальнонаціональну нижню межу ставки іпотеки для покупки першого та другого житла. Раніше деякі мегаполіси дозволяли покупцям, які раніше мали іпотеку — навіть якщо вона була повністю погашена — претендувати на нижчі ставки.

Нерівність викликала хвилю дострокових виплат за іпотекою, що останніми роками напружувало кредиторів. Власники будинків скористалися дешевими споживчими кредитами для дострокового погашення іпотеки, що заборонено органами, що регулюють.

Джерело: Bloomberg

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *