Дефіцит бюджету цьогоріч очікується на рівні 20,7% ВВП – Нацбанк

Національний банк України залишив незмінним прогноз дефіциту бюджету на рівні 20,7% ВВП у 2024 році.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в інфляційному звіті НБУ.

"НБУ зберігає незмінним прогноз дефіциту бюджету на 2024 рік на рівні 20,7% ВВП. Вагомим джерелом його покриття залишатиметься міжнародна допомога, яка цього року становитиме 37,9 млрд дол. США", – йдеться в звіті.

Зазначається, що в наступні роки очікується поступове зменшення зовнішнього фінансування: у 2025 році – до 25,1 млрд дол. США, а у 2026 році – до 12,6 млрд дол. США.

Однак, за прогнозом НБУ, розширення внутрішньої ресурсної бази на тлі швидкої нормалізації економіки та впровадження додаткових фіскальних заходів посприяють зменшенню дефіциту бюджету у 2025 році до 13,5%, а у 2026 році – до 7,5% ВВП.

Читайте також: В Україні у 2024 році економічне зростання сповільниться до 3% – Нацбанк

У Нацбанку зауважують, що значне міжнародне фінансування також дасть змогу Національному банку і далі покривати структурний дефіцит на валютному ринку. Надалі він поступово звузиться завдяки поступовій нормалізації функціонування економіки. Очікується, що інвестиційні та боргові залучення приватного сектору зростатимуть, а попит населення на іноземну валюту – зменшиться. В результаті обсяг міжнародних резервів коливатиметься в межах 39–44 млрд дол. США впродовж 2024–2026 років і буде достатнім для збереження стійкості валютного ринку.

Як повідомлялося, від початку 2024 року Україна отримала близько 12 млрд доларів зовнішнього фінансування для покриття дефіциту бюджету.

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *