Литва передасть Україні енергообладнання для ТЕС

Литва надасть допомогу українському енергосектору, зокрема великогабаритне устаткування для теплових електростанцій.

Такої домовленості було досягнуто під час онлайнзустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з міністром енергетики Литви Дайнюсом Крейвісом, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу Міненерго.

Очільник Міненерго ознайомив колегу з наслідками останніх російських атак на український енергосектор.

«У порівнянні з минулим роком ворог змінив тактику, і нинішні атаки мають для нас значно складніші наслідки. Дуже серйозних пошкоджень зазнала теплова генерація, ворог системно атакує підстанції, а також об'єкти гідрогенерації», – розповів Галущенко.

Дайнюс Крейвіс наголосив, що Литва готова підтримати Україну і передати устаткування, що допоможе провести відновлювальні та ремонтні роботи.

Сторони домовилися, що незабаром Литву відвідає група українських енергетиків з компаній державного і приватного секторів. Вони відвідають низку литовських енергетичних об’єктів для верифікації обладнання, яке згодом буде передано українському енергетичному сектору. Зокрема йдеться про великогабаритне устаткування для теплових електростанцій, що є надзвичайно важливим для української енергетики, яка втратила через атаку ворога значний обсяг саме теплової генерації.

Читайте також: Група ДТЕК втратила 80% генеруючих потужностей після атак росіян у березні

Водночас Дайнюс Крейвіс зазначив, що Литва розглядає можливість передачі ще одного потужного автотрансформатора.

Під час зустрічі Галущенко наголосив, що для проходження наступної зими критично важливо збільшити генеруючі потужності. Особлива увага буде приділятися децентралізації та розподіленій генерації.

Як повідомлялося, Україна вже отримала від литовської сторони два потужні автотрансформатори та 72 вантажі з іншим енергетичним обладнанням загальною вагою понад 1 300 тонн.

Фото: Міненерго

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *