В ЄС зацікавились програмою єВідновлення. Український досвід хочуть перейняти

Програмою єВідновлення
зацікавились в ЄС

Європейські країни зацікавилися використанням досвіду реалізації української державної системи компенсацій за пошкоджене і знищене житло єВідновлення для розробки своїх програм компенсації у випадку стихійних лих. Протягом останнього десятиліття через них – зокрема, сильні повені, у європейських країнах постраждало надзвичайно багато житлової і критичної інфраструктури, тож представники місцевої влади розглядають різноманітні кейси, які можна було б адаптувати у кризових ситуаціях. Зокрема, і кейс єВідновлення.

Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олена Шуляк.

За її словами, українську цифровізацію відбудови, що породжує доброчесну, прозору та антикорупційну політику, у ЄС вважають зразковою – нещодавно це відзначили представники Комітету Європейського Парламенту з питань регіонального розвитку (REGI).

“Зокрема наші Європейські колеги висловили бажання перейняти нашу систему компенсації, в основі якої лежить Реєстр зруйнованого та знищеного майна, щоб користуватися такою задля компенсації житла для людей у світі, домівки яких постраждали від стихійних лих. Це справді знакова діджитал-історія, бо дає можливість допомогти десяткам тисяч людей без будь-яких корупційних ризиків”, – наголосила Олена Шуляк.

Реформа містобудування: що зроблено і чого слід чекати

Вона пояснила – сьогодні успішно запущені і реалізуються одразу декілька напрямків програми. Перша стосується компенсацій за пошкоджене житло, якщо сума його ремонту не перевищує 200 тис. грн. На цьому етапі нині вже погоджено компенсацію 25 862 заявникам на загальну суму в майже 2,5 млрд гривень. Крім цього, з 1 серпня стартував етап компенсацій за зруйновне житло.

Станом на сьогодні компенсацію погоджено вже 556 заявникам, які обміняють отриманий житловий сертифікат єВідновлення на нове житло.

Також, з 1 січня 2024 року українцям почнуть компенсувати ремонти, зроблені за власний кошт. А наступними етапами програми єВідновлення стануть компенсації у випадках, коли сума пошкоджень житла перевищує 200 тис. грн і компенсації за знищене і пошкоджене житло для жителів окупованих територій.

Компенсації за повністю зруйноване житло: 25 питань та відповідей

Щобільше, зазначила Шуляк, зараз активно обговорюється можливість введення компенсацій за житло, яке постраждало від збройної агресії рф у період з 2014 по 2022 рік.

“Програма працює – у цьому пересвідчились і українці, що з кожним днем подають все більше заяв на компенсацію, і наші європейські сусіди. Тож немає нічого дивного у бажанні перейняти ефективний досвід. Ми як майбутні члени ЄС також постійно переймаємо кращі європейські практики. Зокрема, незабаром в Україні почне діяти 305 європейський регламент, який дозволить українським виробникам створювати матеріали згідно зі стандартами, нормами та характеристиками ЄС. Це дозволить вивести ринок будівельних матеріалів на якісно новий рівень та убезпечити покупців від фальсифікату”, – зауважила Шуляк.

В Україні зміняться критерії щодо виробництва будматеріалів: що відомо

Нагадаємо, програма компенсацій єВідновлення стартувала 10 травня 2023 року. Згідно з її умовами, кожен громадянин, чиє житло було пошкоджено внаслідок збройної агресії РФ, може подати заяву на отримання державної допомоги на поточний ремонт житла. Зробити це можна за допомогою порталу “Дія” або звернувшись до Центрів надання адміністративних послуг, органів соціального захисту та нотаріусів.


Цікаво про будівництво і ремонти: 
BIG CITY: експерти з водовідведення та очистки стічних вод


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *