В Україні за гроші USAID збудували лоцманське судно

Агентство USAID профінансувало будівництво в Україні судна, яке передано для роботи в порту Рені.

Про це повідомив у Фейсбуці віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, передає Укрінформ.

«Разом із заступницею адміністратора Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку USAID Ізобель Коулман, послом США Бріджит Брінк урочисто передали нове лоцманське судно для потреб Адміністрації морських портів України. Його збудували в Україні силами національного виробника за повного фінансування USAID», – ідеться в повідомленні.

Читайте також: Україна вийшла на довоєнні показники експорту – міністр економіки

За інформацією Кубракова, найближчим часом це судно розпочне роботу в порту Рені.

Міністр підкреслив, що стратегія розвитку портів Дунайського кластера залишаться у фокусі Мінвідновлення, яке продовжує системну співпрацю з американськими партнерами.

Завдяки цій співпраці було залучено обладнання для захисту обʼєктів критичної інфраструктури морських портів, передано спеціальну техніку для вантажоперевалки, залучено додаткове фінансування для проєктів розвитку логістики в регіоні.

Читайте також: Експорт із портів Дунаю зросте до 4 мільйонів тонн на місяць завдяки співпраці з Румунією – Кубраков

У першому кварталі 2024 року дунайські порти вже обробили понад 5,5 млн т вантажів, з яких на експорт було відправлено 4 млн т.

Як повідомлялося, український коридор і порти Дунаю забезпечують понад 90% агроекспорту. З огляду на ситуацію з блокуванням експорту на західному кордоні, Україна готується нарощувати агроекспорт через Дунай.

Фото: Олександр Кубраков

Джерело

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *