На власника старовинного будинку подали в суд

Пам’ятка архітектури перебуває в жалюгідному стані

Столична прокуратура просить суд зобов’язати власника об’єкта культурної спадщини — «Будівлі лазень купця Михайла Бубнова», в якій у 1894-1902 роках розміщувалася  єврейська молитовня», укласти охоронний договір, а також привести його до належного стану.

Про це повідомляє прокуратура Києва.

Як розповіли  в  правоохоронному відомстві, старовинна будівля знаходиться на вулиці Набережно-Хрещатицька, 13, у Подільському районі  Києва. Історія будинку сягає початку ХІХ століття, коли після пожежі на Подолі цю ділянку в 1822 році отримав купець 3-ї гільдії Михайло Бубнов та збудував на ній садибу, в якій розташовувалися громадські лазні.

Зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, цей об’єкт має беззаперечну культурну цінність. Адже будівля – приклад архітектури у формах класицизму, що до сьогодні зберегла свою автентичність та відображає розвиток Київської архітектури ХІХ століття. Крім того, садиба є рідкісним прикладом споруд і становить історичну цінність як об’єкт, що пов’язаний з історією національних меншин, із духовним розвитком єврейської громади  Києва.

Проте, власник будівлі ухиляється від укладення охоронного договору, що фактично позбавляє об’єкт культурної спадщини гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством. Більше того,  будинок перебуває в аварійному стані, а власник здійснює демонтаж даху.

Нагадаємо, на вулиці Набережно-Хрещатицька невдовзі може зникнути ще одна і, схоже, остання старовинна будівля — так звана садиба Бубнова. А на її місці злетять під небо поверхи новітнього готельно-офісного центру. Це реально може статися, якщо цю будівлю не внесуть до Державного реєстру історичних пам’яток України.

Більше новин, фото та відео у телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *