Суд захистив від забудовників відомий собор

Суд заборонив реставраційні роботи поблизу Софії Київської.

Реставрація загрожувала стародавній будівлі

Київський суд поставив крапку в  тяганині щодо захисту пам’ятки всесвітньої спадщини ЮНЕСКО Софії Київської від загроз, пов’язаних з так званою «реконструкцією» готельно-офісного комплексу «Прага».

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«Шостий апеляційний адміністративний суд скасував рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року та прийняв нове рішення, яким повністю відмовив у задоволенні позовних вимог ПрАТ «Л-Капітал», — зазначили в міністерстві, зауваживши, що постанова суду апеляційної інстанції набуває  законної сили з моменту її проголошення.

У профільному відомстві розповіли, що в березні 2020 року Приватне акціонерне товариство «Л-Капітал» звернулося до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства культури України з проханням визнати протиправною відмову та надати погодження проєктної документації  щодо реставрації та реконструкції з пристосуванням нежитлової будівлі та надбудовою нежитлової будівлі готельно-офісного комплексу «Прага». Також позивач просив суд надати відповідні дозволи на проведення робіт.

Тоді р за дивним збігом обставин рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 18 серпня 2020 року позовні вимоги ПрАТ «Л-Капітал» були повністю задоволені.

Однак МКІП оскаржило  це судове рішення в апеляційному та касаційному порядку. Між тим, попри висновки ЮНЕСКО та заборони, будівельники продовжували  втілювати свій проєкт і навіть зверталися до поліції з вимогою розпочати кримінальне провадження проти Мінкульту.

Як наголосили в міністерстві, проведення реставрації нежитлових будівель на вулицях Володимирська, 36 та Золотоворітська, 11 у запланованому вигляді призвело б до негативного впливу на візуальне сприйняття об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — компонента «Собор Святої Софії і прилеглі монастирські споруди», але  в  МКІП були відсутні законні підстави для погодження такого проєкту. Це також могло порушити гармонійну історичну вісь, яка пролягає  вулицею Золотоворітська, забезпечуючи перспективний вид на купол дзвіниці ансамблю Софії Київської.

Завдяки зверненню Уряду до Верховного Суду вдалося відновити розгляд справи.

«Адже спроба виграти цей судовий процес стала останньою можливістю захистити культурну спадщину світового значення в рамках судової справи», — констатували в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Нагадаємо, раніше в Києві небайдужих представників громадянського суспільства та медіа закликали долучитися до захисту Софійського собору.

Більше новин, фото та відео у Телеграм-каналі  KASHTAN NEWS. Досі не підписані на новини Києва та України в Телеграмі? Підписуйтеся та першими дізнавайтеся про найголовніше в Телеграмі.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *